Diskusné fórum

Kniha návštev — archív

       Upozornenie: Z technických príčin bolo toto diskusné fórum 29.V.2012 uzavreté, takže je tu už len archív príspevkov bez možnosti reagovať na ne novými komentármi.

       Novú Knihu návštev nájdete tu (na pridávanie komentárov sa treba prihlásiť a ak ešte nemáte účet, tak najprv zaregistrovať na VK.com, na prezeranie diskusie netreba ani prihlásenie, ani registráciu):

 


 

Kniha návštev

Nový človek

♣V3ND3T@♠ | 07.02.2012

Nový človek sa nepýta na pravdu. Nový človek sa neusiluje pochopiť. Ide si pomaličky svojím nekľudným životom plným nesplnených túžob, žiadostivo prezerajúci lesknúce sa výklady. Pravé hodnoty mu už dávno vymreli, ostali len čriepky, ktoré odfúkne čas. Netúži po tom aby si ľahol do trávy a pozeral do košatých korún stromov a počúval šepot lístia, túži po studených svetlách obchodov. Nový človek zabúda žiť. Pracuje aby prežil, ale nežije. To je len ilúzia. Počúva mainstream, prijíma "fakty". Považuje to za pravdu. Neprotestuje. Nie je predsa novinár a žurnalista aby si niečo také mohol dovoliť. V práci so svojimi názormi v prevažnej väčšine uspeje. Je to totiž samozrejmé. Nechce byť predsa "divný". Nemôže pochopiť, lebo nechce. Žije aby prežil, nie aby žil. To je jeho krédo. Nemá čas sa zaoberať sám sebou, nieto ešte svojimi deťmi. Je zaneprázdnený. Musí byť úspešný, žiaden priemer. Má rád pekné veci. Rád dume a vyberá. To ho baví. Ale nemá ČAS. Nechce sa totiž zamýšľať nad "nepodstatnými" otázkami. Nemá ČAS. Veľa diskutuje. O peknom kočíku, o peknom oblečení, o peknom aute...len k ostatnému sa "nedostane". Neskúma prečo má lupiny vo vlasoch, existuje predsa šampón. Neskúma prečo má zápchu, existujú predsa tabletky. Neskúma prečo má depresie, lebo sú tabletky. Neskúma prečo je niečo tak, a nie inak...nechce sa mu totiž žiť. Lebo už zabudol...Odsedí si dva týždne dovolenky pri mori, a tvári sa spokojne. Rád je ľutostivý nad osudom druhých, ale sám si hovorí to sa mi predsa nemôže STAŤ, a to sa mu páči...nikomu to nepovie lebo by bol sebecký...Musí žiť podľa písanej i nepísanej normy, aby splynul s novými ľudmi. Nemá záujem o konfrontáciu, je unavený.
Pripomína mi to tak trošku newspeak (Orwell,1984), totiž len "strana" má vždy pravdu, a nemýli sa. Ideová polícia je blízko.

Re:Nový človek

Michal | 08.02.2012

Je to smutné, ale tak nejako to je....
Stádo ktoré nemá ani vlastný názor. Celá generácia ide do ....

Ockovaci - chcu nam a nasim detom predsa iba dobre

chladas | 07.02.2012

a my to stale nechapeme.
Oni dobrovolne, z vlastnej vole, z ochoty rozdat sa do poslednej nitky, nas neustale a opakovane utvrdzuju v tom, ze bez nadpozemskych esencii, ktore vyrabaju neposkvrnene panny z rosy kvietkov v najhlbsich zdravych pralesoch nam a nasim detom niet pomoci a nepriatelske agresivne zle mocnosti na nas utocia spoza kazdeho rohu.
Preco im len sedi na dusi nase blaho - nas, cudzich ludi, ktori su totalni nevzdelanci? V tomto individualistickom a na profit orientovanom svete? Kde sa vzali tito svati ludia?

Preto vazeni nasi dobrodincovia (VIEM ZE SEM CHODITE NA VYZVEDY), prosim vas o univerzalne platne nezistne pravdy a rady aj v inych oblastiach nasho zivota.
Kam investovat? Verim, ze poradite vlastne tipy, aj na ukor vlastnych ziskov v moj prospech.
Ako mam nalozit s vlastnym zivotom? Comu by som sa mal venovat?
A este jedna dolezita: Co si mam dat dnes na ranajky? Ved vy to urcite viete najlepsie!

Dokonca by som poprosil o napisanie manualu pre mna: Ako spravne zit.

Dakujem vopred. Urcite odmietnete honorar, ved to je vase poslanie, preto vas ziadnym ani nechcem urazit a ziaden vam neponukam.

Dakujem.

Re:Ockovaci - chcu nam a nasim detom predsa iba dobre

Lucia | 08.02.2012

Aj ja chcem manuál k životu !!!!

Vyjadrenie pocitov z publikacie

NeDlouholudsky | 16.11.2011

Prosim vyjadrite svoje "nadsenie" z publikacie "SPRIEVODCA OCKOVANIM alebo co by ste mali vediet o ockovani" sponzorovanej resp. vydanej firmamy PFIZER.sk a PNEUMOKOK.sk

na adrese vaspfizer@mojdoktor.sk

ja im pisem ako som spokojny s ich kvalitou informacii, ze niet lepsej spolonosti co mi podhodi xichty veselych mamiciek a deticiek a pohrozi mi smrtou a zmrzacenim mojho pokladu

PFIZER LUXEMBOURG SARL, o.z.
Pribinova 25
811 09 Bratislava
tel: (+421 2) 3355 5500

je nepochybne velmi "kvalitna" spolocnost ked musi sirit taketo sracky :))))))))

"Krasne" statistiky o chorobnosti - to sa musi vidiet :-)

NeDlouholudsky | 11.11.2011

Ako vidim statistiky RUVZ v BB su UBOHE tak ubohe ze sa musim smiat ako ti ludia tam zrejme NIC nerobia uz skoro 100 rokov. Nech tito ludia nieco hovoria o vobec niecom........ Ze maju vobec odvahu vyslovovat tie svoje "teorie" o poklese chorobnosti vplyvom ockovania, ked nedokazu viest ANI ARCHIV!. To sa musi vidiet...

https://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekcne_ochorenia_a_ockovanie.pdf

zeby prva lastovicka ?

seva | 07.11.2011

toto som dnes nasla stranke najcitanejsieho slovenskeho bulvarneho dennika: https://vas.cas.sk/clanok/4968/nebezpecne-ockovanie-proti-chripke-v-cesku-uz-stahuju-vakciny.html

Re:zeby prva lastovicka ?

MUDr.Ludmila Eleková | 14.11.2011

Hlavní důvod je, že ji rozdávali doktorům na školeních, někteří méně inteligentní se naočkovali a měli reakce.
 

Re:Re:zeby prva lastovicka ?

irena | 16.11.2011

No a ostatní majú priblblé reakcie aj bez vakcinácie. Ale aspoň jeden žiadúci účinok, že bude o pár volov menej v zdravotníctve. Alebo neostane už nik.........

Vyjadrenie BG hovorí za všetko, niet čo dodať

Majo | 12.10.2011

https://www.prvnizpravy.cz/sid=8abf610ee4df81437b9e888fbe11ce63/zpravy/ze-zahranici/bill-gates-priznal-vakciny-maji-snizit-populaci/
https://dotsub.com/view/b0283182-4c24-4b1b-bef8-202996e68afe

Ďalší pán Doktor za očkovanie

Judit Nagy | 21.07.2011


Snahy o dosiahnutie dobrovoľného očkovania popierajú význam očkovania. Slovné spojenie dobrovoľné očkovanie je len pekné pomenovanie ignorantstva a hazardu. Ľudia hlásajúci potrebu očkovania na dobrovoľnej báze vôbec nepredkladajú presvedčivé dôkazy. Navyše im uniká podstatná informácia. Povinné očkovanie nebolo zavedené kvôli ziskom farmaceutických spoločností, ale preto, aby ľudia netrpeli závažnými ochoreniami, ako napríklad obrna, alebo tuberkulóza. Pokiaľ závažné ochorenia nezmiznú, stále je potrebné očkovať. Nedať sa očkovať znamená spoľahnúť sa na nízky výskyt ochorenia dosiahnutý vďaka tomu, že väčšina ľudí sa dala zaočkovať. Je to istý spôsob parazitovania na zaočkovanej spoločnosti. Nedať sa očkovať a dúfať, že neochoriem je naivné a navyše nebezpečné. Dôvody sú zhrnuté v kapitole zaočkovaní verzus neočkovaní.
https://www.precoockovanie.sk/index.php?page=neuspechy-vakcin

Re:Ďalší pán Doktor za očkovanie

Michal | 23.07.2011

Mne sa to páči. Tá stránka má taký detský dizajn, netreba ani veľa naštudovať aby som sa dozvedel, že hliník nie je škodlivý. Ujo je DR. a študoval v zahraničí (to ma presvedčilo). Ja nerozumiem, že sa na našich odborníkoch ešte nik neurazil, pretože ak si všimnete oni vždy píšu, hovoria v mene všetkých imunologov a pediatrov na svete.
Podľa tých jeho skvostov by už moja dcéra nežila.Je to dobrá stránka pre školopinné deti ktoré potrebujú spraviť referát na hodinu.
Teraz Vážne, ak toto má byť protipol slobodyvockovani tak mám na vári veľký úsmev.

Re:Re:Ďalší pán Doktor za očkovanie

katarína | 06.10.2011

Páči sa mi táto reakcia. Trefné a ešte aj napísané s nadhľadom.

Re:Ďalší pán Doktor za očkovanie

ferko | 23.07.2011

Nechápem ako môže pán Doktor napísať tak bezočivú lož, že vďaka očkovaniu je nízky výskyt ochorenia, akokeby boli ľudia slepí a hlúpi. V prípade očkovania proti TBC zjavne prespal dobu, odborníci z okolitých štátov si už dávno všimli že táto vakcína narobila z ľudí mrzákov.
Ospevovanie očkovania proti obrne a TBC je priehľadné a jasne poukazujúce na to, že naši "odborníci" majú evidentne strach zo straty hostiteľa na parazitovanie. Ak zoberú ľudia rozum do hrsti a rázne odmietnu tieto dva sajrajty, ktoré robia z ľudí doživotných klientov farmamafie, budú mať podstatne menej možností parazitovania, nedať sa očkovať je preto nebezpečné nie pre ľudí ale pre nich.

Re:Re:Ďalší pán Doktor za očkovanie

ferko | 23.07.2011

"Je to istý spôsob parazitovania na zaočkovanej spoločnosti"

výstižnejšia veta sa ani nedala použiť

Pravda je ale taká, že je to parazitovanie vakcinacistov a šarlatánov v bielych plášťoch na zaočkovanej spoločnosti, pretože spoločnosť zaočkovaná je, až na malé výnimky a napriek zaočkovanosti namiesto akútnych infekcíí má takmer každý zaočkovaný nejakú chronickú od výmyslu sveta.

Re:Re:Ďalší pán Doktor za očkovanie

NeDlouholudsky | 11.11.2011

TBC je zrejme aktualne v EU len na Slovensku a v Bulharsku!

Vsade inde uz pochopili, ale pan doktor este nie - asi je bulhar :-)

Re:Ďalší pán Doktor za očkovanie

Ing. Marián Fillo | 26.07.2011

Dr. Blaškoviča sme už dávnejšie rozoberali v Komentároch - www.slobodaVockovani.sk/komentare

Hľadajte komentáre s názvom "Ad: PrečoOčkovanie.sk" medzi staršími komentármi.

Re:Ďalší pán Doktor za očkovanie

MUDr.Ludmila Eleková | 01.08.2011

Označit lidi, kteří nechtějí očkovat, za parazity, je dost silné a hlavně nesprávné. Povinnost očkovat byla ustanovena s představou, že když se dostatečný počet lidí naočkuje, nemoc vymizí. Ono se ale ukazuje, že to není pravda. Statistiky říkají jasně, že nemoci vymizely nebo jich výrazně ubylo z úplně jiných příčin - přes 90-99% úmrtnosti a incidence vymizelo před nástupem očkování.
Kromě toho vyšším dobrem argumentovali i nacisti, v zájmu vyššího dobra a "zkvalitnění" genofondu populace likvidovali duševně choré, cikány a jiné nevhodné skupiny obyvatel. Ve jménu vyššího hromadného dobra se napáchala spousta zla, nemusíme chodit daleko, stačí naše vlastní historie.
Povinné očkování je protiústavní a vysvětlím vám jednoduše proč. Stát ukládá povinnost očkovat, aby vymizela nemoc a byli chráněni ti, co se očkovat nemohou. Jinými slovy říká: občane, musíš se očkovat výměnou za to, aby jiný občan nemusel riskovat své zdraví a nemoc. To by bylo obhajitelné pouze v případě, že by očkování bylo 100% účinné a hlavně 100% bezpečné!!
Jenže ono bohužel není zdaleka neškodné - viděla jsem u vlastního dítěte - může poškodit zdraví a může zabít. To je fakt, který nelze popřít. Myslíte si, že by vlády USA, Velké Británie a jiné vyplatily miliardy dolarů za poškození očkováním, kdyby nebyly dostatečné důkazy?
A já se vás ptám: Kdo má právo určovat, čí zdraví má větší cenu? kdo má právo určit, že moje dítě má riskovat očkování, aby jiné dítě nemuselo riskovat nemoc? Kdo má právo rozhodnout, které dítě je cennější a které se musí obětovat?
Je možné naopak říci, že ti, co se neočkují ze zdravotních důvodů, parazitují na většinové společnosti, protože ji nutí podstupovat riziko očkování. Je to jen úhel pohledu a pokud jsme si všichni podle ústavy rovni, pak tato rovnost nesmí být narušena rozdělováním občanů podle důležitosti a donucováním, aby se jedni obětovali pro druhé. Protože očkování není bez rizika, jeho riziko dokonce u většiny nemocí vysoce převažuje riziko nemoci.
Ústava zaručuje právo na život a zdraví. Jak toto právo zaručíte dítěti, které je rizikové (a nikdo se neobtěžuje vytipovat rizikové děti, hlava nehlava se všechny očkují) a toto dítě utrpí poškození očkováním? Aby jiné dítě nemuselo riskovat banální dětskou nemoc? Co byste řekla jeho rodičům?
Kdo rozhoduje, že Anička má riskovat očkování, aby Honzík nemusel riskovat nemoc? Proč by to nemělo být obráceně? Co když je Anička riziková a očkování ji trvale poškodí a Honzík naproti tomu riskuje maximálně několik týdnů nepohodlí? Když riziko např. černého kašle je mnohonásobně nižší než riziko poškození vakcínou proti černému kašli, v případě spalniček, zarděnek a příušnic je tento poměr ještě výraznější. Co si vyberete, riziko autismu nebo spalničky? Já dávám na celé čáře přednost spalničkám.

Re:Re:Ďalší pán Doktor za očkovanie

anett | 10.08.2011

Úplne súhlasím s pani doktorkou.

A tiež sa pýtam - prečo moje dieta, ktore sa narodilo ako zdrave, musi povinne riskovat, ze mu ockovanie sposobi nejaku poruchu imunit.systemu (napr. vznik autoimunit.ochorenia,alergií a pod., nehovoriac o apnoe (zastava dychu) a anafylakt.šoku, ktore mozu skoncit az smrtou...) ? Aby "ochranilo" ine dieta, ktore sa uz narodilo s urč. imunodeficienciou?! Podla sucasneho stavu to jednoducho musim "povinne" u svojho doteraz zdraveho dietata "risknut", hoci uz podla vlastnych skusenosti mozem zial s velkou pravdepodobnostou ocakavat, ze sa u neho dostavi v casovej suvislosti po ockovani vznik autoimun.ochorenia, kedze u mna ako u matky bol takyto priebeh...cize tento stat ma de facto núti umelo "vyrobit" zo zdraveho dietata hned pacienta...(kedze vieme, ze "spúšťačom" pre vznik autoimunitneho ochorenia moze byt prave ockovanie...)

Alebo este inak povedane - moje zdrave dieta musi mnohokrát "povinne" riskovat oslabenie svojej prirodz.imunity po ockovani, lebo treba "chranit" ine dieta, ktore uz oslabenu imunitu má. K tomu vid tento clanok https://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-oslabuje-prirodzenu-imunitu/
- hlavne tuto cast:
Očkovanie oslabuje prirodzenú imunitu. Štúdia NEJM ukázala, že očkovanie proti tetanu spôsobuje pokles T-lymfocytov pod normu, ktorý vrcholí po 2 týždňoch od očkovania. Aj keď zmenené úrovne sa javia byť podobné ako pri tých, čo ochoreli na AIDS, táto dôležitá informácia z tejto štúdie nikdy neuzrela svetlo sveta. „Skutočnosť, že táto štúdia nebola nikdy zopakovaná, považujem za jednu z najkrikľavejších ukážok ľahostajnosti na poli testovania bezpečnosti vakcín určených pre deti.“ napísal Buttram.

Re:Re:Re:Ďalší pán Doktor za očkovanie

MUDr.Ludmila Eleková | 12.08.2011

Moc pěkně jste to napsala, díky za tuto formulaci, je to názorné a přesné. Asi tak chtějí zajistit, abychom si byli všichni rovni, rovni v nemoci, všichni stejně oslabení a ochotni polykat chemické léky a generovat zisky...vakcíny jsou skutečně geniální vynález, nelze to neuznat: generují zisk samy o sobě a pak do nekonečna (pardon, do smrti jedince) za jeho chronické nemoci.

Re:Re:Re:Re:Ďalší pán Doktor za očkovanie

anett | 13.09.2011

dakujem :-)
...a najhorsie na tom vsetkom je, ze som si vedoma aj toho, ze ak u mojho dietata nastane rovnaka situacia ako nastala u mna - tzn. "spustacom" autoimunit.ochorenia bude ockovanie - rovnaka situacia sa zopakuje tym padom uz u 2.generacie, najdu si skvelu vyhovorku v zmysle "To zdedil po Vas" - a nebudu uz dalej riesit, ze kazdy mame nejake geneticke predispozicie, ktore sa nemusia nikdy pocas zivota prejavit, ale spustia sa prave po niektorom z mnohych "povinnych" ockovani...takze sa povinne musime "zmierit" s tym, ze si takto v zmysle medicinskeho pokroku umelo a povinne vyrabame generacie ludi s roznymi autoimunit.ochoreniami. Takze vdaka medicinskemu pokroku mame stale viac a viac chronicky chorych detí a tí ludia, ktorí by si tieto suvislosti mali vsimnut a riesit, to jednoducho nechcu vidiet a ockovaci kalendar neustale len dalej rozsiruju...A este maju tu drzost nazvat rodicov, ktori chcu ochranit svoje deti a teda aj dalsiu generaciu ludstva pred vznikom chronickych autoimun.ochorení "nezodpovednymi"?

Re:Re:Ďalší pán Doktor za očkovanie

katarína | 06.10.2011

Ďakujem Vám za skvelý článok. Súhlasím s Vami.

Prečo veľká vďaka?

Tatiana | 16.06.2011

V novembri 201O, presne na moje narodeniny, sa nam narodill syncek. Na druhy den!!!! ( ani nie na stvrty den ) vzali sestricky vsetky babatka a odviezli ich na "nejake" vysetrenie. Vecer pri prezliekani som si vsimla ranku na ramene a pomyslela som si - ockovanie, vyborne, uz je chraneny. Dnes sa hnevam sama na seba, aka som bola hlupa, neinformovana, nevedoma toho, co sa deje s tymi malymi stvoreniami, nahnevana ze som sa nezacala o tuto problematiku zaujimat skor. Ale vsetko je na nieco dobre. Z nemocnice som odchadzala s tym, ako ma poucili, a teda dalsie ockovanie v 2.mesiaci zivota. Sme zodpovedni rodicia, pedantni, a tak na poradni u nasej lekarky sme sa nechali objednat na ockovanie. Popritom sa ma lekarka opytala, ci nechceme ockovanie Rotarix proti zakernym, smrtiacim a zivot ohrozujucim virusom, ktore moze dieta pri silnych hnackach dehydratovat a az usmrtit! S letacikom v ruke sme odisli, s tym, ze popremyslame. Kedze som clovek, ktory si pozrie pred pouzitim neziaduce ucinky, nedalo mi to, a zacala som studovat na internete. Bol to asi osud, vnuknutie, alebo ako to mam cele nazvat, ale zrazu som zacala objavovat informacie ohladne vakcin, ockovania, ucinkov, vyroby, zlozenia...a pod. Mam skusku z toxikologie, aj biologie a chemie a tak mi to nedalo. Badala a citala som dalej a dalej....prisla som na stranku sloboda v ockovani a nestacila som citat. Spociatku som nechapala, neverila, nechcela sa stotoznit, ci naozaj je take nieco mozne, ved lekarka mi potvrdila, ze mnozstvo tazkych kovov vo vakcine prudko klesal a nie su tam uz skoro ziadne. Ved mi to povedala lekarka - detska lekarka. Na poradnu sme prisli s tym, ze nas syn ockovany nebude. Vedela som par dolezitych argumentov, ktore sa lekarke nepozdavali a presviedcala ma, vraj ma nakontaktuje na RUVZ v BB a tam mi vysvetlia rizika neockovania. Neobstala, boli sme neoblomni. Stale som vsak nevedela o tom dost, aby som sa mohla obhajit. Az Vase informacie na tejto stranke mi pomohli dovzdelavat sa, zacala som pozerat a studovat vsetko o tejto problematike, prisla som k videu od Anity Petek, kde su ohromne vysvetlene vazby a suvislosti. Dovtedy ked sa ma niekto opytal, preco neockujeme nase dieta, som sa vyhovorila, ze mal reakciu po prvom ockovani, ze musime cakat. A preco? Pretoze som nevedela dostatocne vela na to, aby som vedela na vsetky otazky reagovat. Ale dnes, dnes ked sa ma niekto opyta, preco neockujeme??? Tak moje reakcie su uplne ine, opat aj vdaka Vam, pretoze kazdy den sa dozviem nove a nove skutocnosti, ktore mi krasne do seba zapadaju. Dnes uz viem, co mam studovat, co mam citat a kde cerpat zdroje. Dnes uz reagujem pohotovo, vystizne, presvedcivo. Viem odpovedat na kazdu otazku a zdovodnit ju. Aj vdaka Vam. Preto Vam nesmierne dakujem, ze ste mi otvorili oci, ze nase dieta, nas syn nema vo svojom telicku koktail ortute, hlinika, formaldehydu, skvalenu, antibiotik, a podobnych jedov. Aj vdaka Vam. Momentalne sme nasadili synovi homeopatika Silicea, aby sa zbavil aj zloziek z vakciny proti TBC, a verime, ze jeho imunita si s tym poradi a bude "cisty". U lekarky sme podpisali prehlasenie o neockovani, a cakame co bude. Uz nas nepresviedca, uz sa nepyta. Naposledy som jej povedala, ze sa s nou budem bavit o ockovani iba v pripade, ze si dostuduje potrebne skutocnosti k nasmu rozhovoru. Ostala ticho, nevedela mi ani povedat, co a v akom mnozstve vakcina obsahuje. A preco to vsetko pisem? Nuz preto, aby sa aj inym rodicom OTVORILI OCI a zabranili ublizovaniu svojich deti. Preto, lebo aj ja som nevedela, o com je ockovanie a verila som odbornikom. Preto, lebo aj mne pred rokom niekto dal do ruky letak o rizikach ockovania a ja som ho zahodila do kosa. Preto, lebo aj ja som nevenovala pozornost tymto rizikam. Preto, aby sa sirila tato informacia dalej a aby sa konecne nieco zmenilo! PRETO! Takze este raz VRELA VDAKA p. Fillo, vrela vdaka tomu co robite, obrovska vdaka, ze som cez Vase perfektne a odborne informacie nasla odpoved a zacala sa vzdelavat v tejto oblasti a samozrejme neskutocna vdaka, ze som VDAKA tomu neockovala dalej nasho synceka a je z neho zdravy 6,5 mesacny chlapcek, s ktorym ked niekam prideme, tak sa vsetci cuduju, aky je vraj na svoj vek mudry, hravy, pohyblivy a vnimavy. VDAKA!

Re:Prečo veľká vďaka?

Ing. Marián FILLO | 16.06.2011

Milá Tatiana,


ďakujem(e) za ocenenie a veľmi ma/nás teší, že Vám boli informácie z našej stránky užitočné.

Len pár poznámok:

Aj keď najväčší diel práce som vykonal ja, nedá mi nespomenúť desiatky (možno už stovky) prekladateľov, autorov osobných príbehov, komentárov či článkov, konštruktívnych kritikov, usporiadateľov besied o očkovaní i hmotných podporovateľov, a v neposlednom rade i grafika, ktorí všetci nejakou mierou prispeli k spoločnému dielu.

V prípade, že máte voľné zdroje (napr. viete obstojne nejaký cudzí jazyk a nájdete si čas na preklad nejakého zaujímavého zahraničného článku do slovenčiny), budeme radi, keď sa stanete spolupracovníčkou či aktívnou podporovateľkou (napr. posielaním odkazov na zaujímavé články Vašim známym, ktorých by potenciálne mohli zaujímať).

Skvalén by v na Slovensku registrovaných vakcínach byť nemal. Je to skôr experimentálny adjuvant (zosilňovač imunitnej odpovede, tzn. tvorby protilátok), než že by sa široko používal.

Vakcíny s obsahom ortuti už na Slovensku väčšinou nemajú platnú registráciu (ešte ich je takých spolu 6, ale tak sa mi zdá, že ani jedna z nich sa už bežne nepoužíva), i keď napr. vo vakcíne proti prasacej chrípke ortuť bola.

Problémom však je, že výrobcovia neuvádzajú v príbalovom letáku úplné chemické zloženie. Tzn.: sú tam uvedené len látky úmyselne pridané výrobcom, nie však neúmyselné znečistenia z výrobného procesu a ani látky, o ktorých sa vie, že vo vakcíne sú alebo môžu byť, ale je ich tam len veľmi malé množstvo.

Druhý zásadný problém je, že (s výnimkou hliníka, ortuti a formaldehydu) nie sú uvádzané množstvá jednotlivých pridaných chemiikálii, čo je však kriticky dôležitý údaj - hlavne u tých problematických, ako je napr. glutaman sodný či polysorbát 80. Tieto čísla dokonca nemá ani Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), takže niet divu, že ich nevie radová detská lekárka.


Všetko Dobré Vám zo srdca praje
Marián FILLO

Re:Re:Prečo veľká vďaka?

Tatiana | 17.06.2011

Samozrejme, budem rada informovat o tejto problematike aj dalej. Jazyk vsak neovladam na takej urovni, aby som si dovolila odborny preklad. Pre moje vylozenie mi moja anglictina postacuje, ale verejnosti by sa mal ponuknut naozaj len odborny preklad, takze s tym nebudem moct pomoct, ale v ostatnom urcite ano. napiste mi, v com konkretne by mala spocivat moja spolupraca a velmi rada sa zucastnim. Pekny den, s pozdravom Tana, BB. Moj e-mail Vam poslem do Vasej schranky, ale uz sme spolu komunikovali, tak ho mozno aj najdete.

Re:Prečo veľká vďaka?

agnes | 10.03.2012

aj ja som veľmi vdačná všetkým ľudom, ktorí robia takéto uvedomelé iniciatívy pre rodičov a vdaka ktorým chránime to najdrahšie čo máme...moja dcérka mala desať mesiacov kontraindikáciu po bcg a stačilo, aby sme dospeli k rozhodnutiu žiadne dalšie vakcíny...aj tak jej zostáva riziko opätovnej aktivácie miesta vpichu, ktoré aj napriek tomu, že má už vyše roka ešte nie je ako u iných detí...ale chcela som dodať, že my a takisto okolie si všimlo, že je na svoj vek šikovná, dosť skoro a sama začala chodiť, je samostatná a ovláda aj dosť slovíčok čo si myslím, že by mal byť štandardný vývoj a nie to ked lekári ubezpečuje rodičov v 14mesiacoch, že je bežné ked dieťa nechodí a takmer nič nerozpráva atd...som šťastná, že sme sa rozhodli správne a vrátiť čas nebolo by ani bcg!!!

myslete i na svá zvířata

marketa Ondrouskova | 13.05.2011

Dobrý den všem,
k zájmu o vedlejší účinky očkování mne dostaly zkušenosti po očkování mých britských koťat(jsem chovatelkou koček), u tří ze sedmi se projevila polyneuropatie. Důvod, proč vznikla, mi nebyl schopen vysvětlit žádný z vetů(oslovila jsem i renomovaného evropského neurologa - jen standardní vyšetření stálo tisíce) a moje stanovisko, že se jedná o důsledek očkování Felocellem byl přijat s despektem i přes to, že jsem půl roku studovala materiály, konzultovala a pídila se po sebepřehlédnutelnější indicii a trápila se pohledem na koťata, jež se sotva plazila po zemi za miskou vody... Je těžké si připustit, že vlastní neznalostí a slepou vírou trvale poškodíte zdraví těch, které milujete. Veterinární praxe je bohužel stějně neznalá jako každý z nás a majitelé zvířat si myslí, kolik toho pro své mazlíčky dobrého neudělají, když jim každoročně nechávají napíchat řadu vakcinací - za které si ještě rádi zaplatí. Bohužel selský rozum zůstává stát, že se očkují i na vzteklinu zvířata, jež nikdy neopouští bezpečí bytu a jsou kastrována. Nemoci jako epylepsie, poruchy chování, chronické nemoci a selhání ledvin, neuropatie, alergie všeho druhu ap. se připisují degeneraci, dále je tu rakovina u stále mladších zvířat, fibrosarkom - agresivní forma rakoviny projevující se nádorem v místě vpichu je však již nyní vnímán v přímé souvislosti s opakováným vpichováním očkovací látky obsahující toxický adjuvans!!
Všechno zlé je pro něco dobré a tato těžká zkušenost se stala odrazovým můstkem pro rozšíření vědomí a vyvarování se dalších chyb v budoucnosti, jež by mohly mít důsledek daleko fatálnější.
Vím, že zvířata nejsou vlastní děti, ale jsou stejně ohroženou skupinou, neboť nemohou vyjádřit svůj nesouhlas. Prosím, myslete i na ně.
Mgr. Markéta Ondroušková

Re:myslete i na svá zvířata

Ones | 06.06.2011

my nasu fenku neockujeme uz 3 roky a tesi sa skvelemu zdraviu....

Re:myslete i na svá zvířata

anett | 20.06.2011

dakujem, ze ste sa podelili aj o takuto skusenost. Nase stena dostalo po ockovani ekzem a viem o pripadoch, ked na chovnej stanici po ockovani zomrelo niekolko steniat naraz. Tiez pes jednej znamej - plne ockovany a pravidelne kazdy rok preockovavany dostal alergiu - priznaky podobne ako senna nadcha u ludí...

dobrý deň,

Ivaničová Agnes | 08.03.2011

chcem vyjadriť podporu vašej práci verím, že všetko to úsilie nevyjde nazmar. sama mám trojmesačné bábätko a stále bojujeme s hojením chráničky po očkovaní tbc. už ani neviem koľkokrát sme boli na plúcnom na vytláčaní hnisu a pre mňa ako matku to nie je nič príjemné a ešte stále to je navreté. ideme tam znova zajtra a verím, že ešte nie posledný krát. jediné čo ma tam vždy poteší je ked pani doktorka povie, že zatial neočkovať daľšie vakcíny a ked prídem k detskej lekárke tak len smutne pozrie, že ešte neočkovať lebo už si brúsia ihly! je to hrozné ako sami ubližujeme svojim deťom a ničíme budúcnosť zdravia dalších generácií. tak ešte raz držím vám palce

Re:dobrý deň,

irena | 08.03.2011

A ak budete očkovať ďalej tak sa pozrite čo vás môže postretnúť tak ako moju vnučku ,ktorá je po liečbe ťažkej rakoviny lebo fašistickokapitalistické zákony tohto štátu to nielen povoľujú ale dokonca nútia pod hrozbou pokút.Pre poučenie si prečítajte stránku kde to opisuje moja dcéra. Simonka web node je názov tej stránky kde nie je zďaleka napísané akými hrôzami prechádzajú deti na onkológii.Jeto synteticky naočkovaná rakovina pomocou povinných vakcín,Pritom v našej blízkej aj ďalekej rodine nikdy a nikto rakovinu nikdy nemal.Len vakcinacisti tzv. imunizátori vás budú presviedčať o nejakých náhodách lebo sami majú poškodené mozgy od toľkých vakcín ktoré majú napichané.Po prečítaní si rozmyslite či budete počúvať slepo tie kreatúry v bielych plášťoch pre ktorých je škoda aj tej guľky im vpáliť do čela.V Číne by boli za to dávno popravení len u nás si môžu naďalej otvárať huby a drzo sa nazývajú medzi sebou že lekári no hnus.

Re:Re:dobrý deň,

ivaničová agnes | 14.03.2011

pekný deň,
dakujem za príspevok, hned som bola na vašej stránke a podla možnosti som poslala zo sestrou malý príspevok na váš ťažký boj pre vašu maličkú, ktorej z celého srdca držíme palce a aj vám všetkým aby ste to zvládali.
aj mne sa ťažko zaspáva, ked si večer pomyslím pri pohlade na spiaceho anjelika, že už má v sebe nejaké sajrajty a môže niečo prepuknúť...samozrejme v stredu na poradni sa malej doktorka nezabudla povyhrážať že najbližšie ju očkovanie neminie som mala chuť ju uderiť. v stredu idem na besedu pána Filla do pd, a mám vážne obavy že potom poviem detskej, že dalšie očkovanie odmietam...reakciu si viem predstaviť...neviem či by nás ešte ošetrila...najhoršie že môj manžel je ešte taký idealista a týmto veciam neverí a proti očkovaniu nemá nič.
ja som už dávno čítala štúdiu, že očkovaním sa dávajú do tela látky, ktoré po nejakej dobe vyvolávajú vážne ochorenia typu rakovina, alzheimer atd tak aby to bolo nenápadné a aby väčšinu ľudí ani nenapadlo, že to je následok očkovania. očkovanie je v rukách svetovládcov, ktorí plánovane už niekoľko generácií ničia ľudstvo, aby z nežiadúcej miliardy obyvateľov zostalo želaných pár miliónov. nerada to píšem, ale je to genocída, ktorej sa len veľmi ťažko ubránime a ked sa aj pustíme do boja tak nám budú znepríjemňovať život ako sa len bude dať. držíme všetkým v tomto boji palce

Re:Re:dobrý deň,

Ivan | 09.07.2011

Nechcem vás sklamať, ale židoboľševizmus je hrozbou ľudstva. Boľševizmus bol založený americkými židmi.

Sionisti nám nevnucujú len vakcíny, ale aj jedovaté amalgámy do zubov, aspatám do dietných nápojov a lacných sladkostí, vypúšťajú chemický odpad z civilných lietadiel, doktori predpisujú jedovaté tabletky, používajú sa jedovaté materiály (ytong, teflon), úmyselne mrzačia ľudí (takzvané operácie)...

Nemecko bolo pred 2. svetovou vojno posledou slobodnou európskou krajinou. Preto sa naňho vrhli židia z celého sveta a rozpútali 2. svetovú vojnu. Následne nám klamali že nemecký nacionalisti boli zlo, čo nie je pravda. Pred 1. svetovou vojnou existovala ešte jedna slobodná európska krajina, Rusko s ich kresťanským kráľom. Po nástupe červeného teroru začalo vyvražďovanie ukrajincov vyhladovaním a rusov strieľaním priamo na uliciach. Na ukrajine počas jednej zimy zomrelo niekoľko miliónov ľudí, v Rusku postrieľali 40 miliónov!

Už ani dnešné USA nie sú slobodná krajina. Nastupuje tam podobný komunistický teror ako kedysi v Rusku.

Odmietnutie očkovania

Michaela | 25.02.2011

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako je to s odmietnutím povinného očkovania a nástupom do škôlky. Keď nedám dieťa očkovať tak ju do školky nezobežrú?
Dieťa má všetky povinné očkovania, vykonané do 1,5 roka, Ďalej už očkovať nechcem dať. Ďakujem za info.

Re:Odmietnutie očkovania

magda | 26.02.2011

pozrite si prispevok v diskusnom fore, kolonka pravnicke okienko....odpoved najdete od pani Juharovej, dna 25.2. ju pisala k prispevku od p.Luckovej

Ospravedlnenie sa

Ing. Marián FILLO | 28.01.2011

Nedopatrením sa mi podarilo namiesto jedného príspevku nevratne vymazať celú knihu návštev, za čo sa ospravedlňujem všetkým, čo do nej prispeli.

Posledný príspevok som totiž premiestnil do Právnického okienka, kam po správnosti patrí a keď som ho chcel zmazať odtiaľto, nedopatrením som zmazal celú Knihu návštev.

Ešte raz sa všetkým dotknutým ospravedlňuje
Ing. Marián FILLO

Záznamy: 1 - 36 zo 36