Výskyt ochorení svedčí o nastupujúcej chrípkovej sezóne

18.09.2010 12:00

       Zvýšený výskyt akútnych respiračných ochorení (ARO) v Banskobystrickom kraji v medzitýždňovom porovnaní o 25 percent svedčí o tom, že sa blíži chrípková sezóna.

       Paradoxne po minulotýždňovom enormnom zvýšení počtu chrípkových ochorení až o 161 percent, je ich výskyt tentoraz nižší o 13 percent. Rovnaký obraz nám poskytujú aj medziročné porovnania. Výskyt ARO sa o tretinu zvýšil, ale výskyt chrípky je o tretinu nižší, ako v rovnakom období vlaňajška. Výraznejší nárast akútnych respiračných ochorení je podľa odborníkov ideálny na venovanie sa prevencii. Počnúc zvýšenou pozornosťou hygiene prostredia, hlavne rúk, rovnako doma, ako aj v školských a predškolských zariadeniach, cez zvýšenú konzumáciu prírodných vitamínov, obsiahnutých v zelenine a ovocí, až po plánovanie očkovanie proti sezónnej chrípke. Odporúčané obdobie očkovania vychádza z toho, že imunita po podaní vakcíny vydrží do pol roka a chrípková sezóna trvá zvyčajne do polovice apríla. Ak chceme, aby protilátky vydržali hlavne v jarných mesiacoch kedy často chrípka kulminuje, tak odborníci odporúčajú dať sa zaočkovať v druhej polovici októbra, či v novembri.

 

       Viac na stránke Bystricoviny.sk.

       Viď tiež článok "Vitamín D sa ukázal byť v predchádzaní chrípke oveľa lepší než očkovanie" a ďalšie články z tohto prehľadu.