Teploty, kŕče a fľaky na pokožke po Infanrix Hexa + Prevenar - DOPLNENÉ

16.08.2012 23:37

Michaela z Bratislavy

 

Doplnené: článok bol pôvodne vydaný 5.II.2011 o 2105 a doplnený 16.VIII.2012 o 2337.

 

       Môj syn bol prvý krát očkovaný ešte v pôrodnici. Nikto sa ma na nič nepýtal, nič mi nepovedali, len mi ho priniesli s "dierou" v ruke. Na otázku čo to tam má, som dostala len stručnú odpoveď: "TBC očkovanie". Ako prvorodička som to neriešila. Našťastie, syn nemal žiadnu prudkú reakciu, len miesto vpichu bolo nejaký čas červené.

       A tak som kľudne naklusala do poradne aj na prvé očkovanie hexavakcíny a Prevenaru. Tentokrát reakcia na seba nenechala dlho čakať. Do dvoch hodín udreli vysoké teploty, malý bol uplakaný, malátny. Tento stav pretrvával aj ďalšie dva dni. Teploty a nepokoj. Potom pribudli divné kŕče, malý sa mi začal prehýbať v chrbte, robil mostíky, zatínal ruky. Vyzeralo to dosť nepekne. Normálne ležal a zrazu z ničoho nič skvíkol a prehol sa. A takto sa to opakovalo niekoľko krát za deň. Pediatrička to pripísala zastaveným vetrom. Po cca mesiaci sa malý vyhádzal a mostíky, nekľud a plač prestali. Malý sa začal zase normálne správať a mal zavedený pekný denný režim.

       Druhé očkovanie sme absolvovali s mojimi veľkými obavami. Ako som očakávala, do hodiny sme opätovne teplotovali, krútili sa a plakali. Okamžite nám to porušilo režim, malý sa začal v noci budiť každú hodinu so strašným plačom. Keď sme ho upokojili a dali do postielky, o 30 minút sa všetko zopakovalo. Nočné budenie tak 12-15x so strašným plačom a mostíkmi trvalo asi mesiac. Potom sa malému po tele začali objavovať suché fľaky. Najskôr jeden, potom ďalší a ďalší. Po tomto výsype sa syn opäť upokojil. Navštívila som homeopata a s jeho pomocou sme sa fľakov zbavili. Pripísal to očkovaniu, dal nám homeopatiká na detoxikáciu tela.

       Na ďalšie očkovanie som už išla s hrčou v krku. Povedala som pediatričke o všetkých vedľajších účinkoch. Vysmiala ma, že to všetky deti majú takéto stavy. A tak syn dostal poslednú dávku a recept na diazepam. Že keby boli febrilné kŕče... Nabehli teploty, trvali len dva dni. Ale režim sa ročnému dieťaťu opätovne pokazil. Už sú to dva mesiace od posledného očkovania. Už sa nebudíme 12x za noc, podarilo sa nám to stiahnuť na 3-4x a už máme opäť režim. Dokonca sa zas objavili kožné fľaky. Ale už vieme ako na ne, s pomocou homeo sme ich skrotili už v prvopočiatkoch. 
Po tomto všetkom som rozhodnutá nedať dieťa viac očkovať. MMR je pre mňa nočnou morou, ktorú určite nepodstúpim, aj keby sme mali s manželom sedieť pre to na súde každý deň.

       Plánujeme ďalšie bábo. Nikdy ho nedám zaočkovať, a v pôrodnici ho nespustím z očí ani na kúpanie, aby mi ho zas nepriniesli s jednou dierkou navyše...

 

Doplnené 16.VIII.2012:

       Neskôr som zmenila pediatričku a keď hrozilo očkovanie MMR vakcínou, opísala som jej, čo syn predtým zažíval po očkovaní. Ochotne nás poslala k neurologičke. Tá - celá zdesená - na základe mojich opisov a kontroly určila, že syn mal po očkovaní reverzibilnú poruchu mozgu (!!!!), takže to, čo stará pediatrička považovala za "bežnú pohodovú reakciu" bola vlastne dosť zlá a nepríjemná nežiaduca reakcia. Chválabohu sme kontraindikovaní pre všetky ďalšie vakcíny.

       Nikdy si neodpustím, že som takto sproste hazardovala so zdravím svojho syna, ale - žiaľ - prvorodička figu vie...

       Teraz máme druhé dieťa, dcérka má 3 mesiace a ja idem odmietnuť všetky očkovania...