Očkovanie proti chrípke v tehotenstve chráni aj dieťa

05.10.2010 17:19

       U novorodencov, ktorých matky sa nechali počas tehotenstva zaočkovať proti chrípke, je nižšie riziko, že počas prvých šiestich mesiacov života dostanú toto ochorenie alebo že ich hospitalizujú s respiračnými ochoreniami. Vyplýva to z výskumu amerických vedcov z US Armed Forces Health Surveillance Centre v Marylande, ktorí svoje výsledky zverejnili v časopise Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine.

       Odborníci na čele s Angelicou Eick počas troch chrípkových sezón monitorovali celkovo 1 169 žien s novorodencami v indiánskych rezerváciách Fort Apache a Navajo v Arizone, pričom matkám aj ich deťom odoberali krv pred aj po chrípkovej sezóne. Zistili, že počas chrípkovej sezóny po narodení dieťaťa bolo u novorodencov, ktorých matky počas tehotenstva zaočkovali, riziko chrípky o 41 percent nižšie. U týchto detí bolo taktiež o 39 percent nižšie riziko, že ich počas prvého polroka života hospitalizujú s respiračnými ochoreniami.

 

       Viac na stránkach OrangePortal.sk, NajMama.sk, oŽene.sk a zdravie.pravda.sk.

       Viď tiež článok "Nehanební propagátori očkovania používajú striptízové kluby, aby nalákali ľudí na lekársky zbytočné očkovanie" a ďalšie články v tomto prehľade.