Niečo k dezinformáciám, čo o nás šíria naši neprajníci

23.09.2013 13:59

Ing. Marián Fillo

 

       Na jednej trápnej stránke, ktorej autori sú buď dobre zaplatení alebo sektársky fanatickí vakcinacisti, bola uverejnená znôška z kontextu vytrhnutých výrokov, poloprávd a vyslovených lží o mne a ďalších odporcoch povinného očkovania. V zozname prekvapivo chýbajú niektoré významné osobnosti z tejto strany názorového spektra, ale to bude asi tým, že sa autorom pamfletu nepodarilo nájsť na webe nič, čo by mohli obrátiť proti nim.

       Prečo si o autoroch myslím, čo si myslím? Keby totiž neboli buď dobre zaplatení a/alebo sektárski fanatici, argumentovali by vecne a nie osobnými útokmi, a už vôbec nie vyslovenými a ľahko preukázateľnými klamstvami, viď nižšie.

       Čestné prvé miesto na zozname obsadila Ing. Iva Vranská Rojková, ktorej vyčítajú, že spolu s Mgr. Vladimírom Mohoritom

"Doteraz spolu vlastnia firmu Z - media"

       To je ľahko overiteľná lož. Na stránke Obchodného registra SR totiž zistíme, že firma Z - media s.r.o. zanikla už 19.IV.2005. Asi sotva teda môže byť Ing. Vranská spoluvlastníčkou spomínanej firmy, keď táto už dobrých 8 rokov nejestvuje.

       Ďalej vyhadzujú na oči mne, že Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) podporuje slobodnú voľbu v očkovaní. To je skrátka fakt, ktorý si môžete ľahko overiť na stránke ĽSNS https://www.naseslovensko.net/ v pravom stĺpci, kde sú odkazy na slobodaVockovani.sk a RizikaOckovania.sk: V jednom článku tento fakt konštatujem spolu s tým, že slobodnú voľbu v očkovaní podporuje aj strana Sloboda a solidarita (SaS), ako aj časť Obyčajných ľudí. Ja osobne (neviem ako iní) som však o tom ĽSNS nijak nepresviedčal, nie som členom ĽSNS, nikdy som nevolil ĽSNS, nikdy som nepreukázal ĽSNS nijakú službu, nikdy som ĽSNS nepropagoval, ani sa mi nikdy nedostalo finančnej či personálnej podpory z ĽSNS. Jediná podpora je teda spomínaný odkaz na náš web a možno ešte sem-tam nejaký článok v straníckych novinách ĽSNS.

       Väčšina národa po dôkladnej mediálnej masáži považuje ĽSNS za extrémistov a hoci nezdieľam tento názor, nemienim údajný extrémizmus ĽSNS nikomu vyvracať. Nie je to moja kapusta. Podsunutím údajného prepojenia medzi ĽSNS a slobodaVockovani.sk však naši neprajníci chcú vzbudiť dojem, že nielen ĽSNS, ale aj my sme extrémisti. Nuž vedzte, že jediný môj kontakt s ĽSNS spočíval v návšteve istého člena ĽSNS na jednej besede o očkovaní, kde tento pán povedal o svojich skúsenostiach s očkovaním proti rotavírusom, vďaka ktorému ochorelo na rotavírusové hnačky nielen jeho malé dieťa, ale to nakazilo aj ostatných členov domácnosti. Právom naštvaný má na očkovanie nemainstreamový názor a možno jeho skúsenosť tiež prispela k tomu, že nás ĽSNS podporuje odkazom na svojej stránke. Ja som sa však o to nijak aktívne nepričinil.

       Ďalej naši neprajníci otvorene drzo klamú, že vraj SaS nemá v programe dobrovoľné očkovanie. Pozrite sa priamo na stránku SaS, aby ste na vlastné oči videli, aké Boha pusté lži títo klamári píšu:

„Súčasný systém povinných očkovaní vyvoláva obavy niektorých rodičov z prípadných nežiaducich reakcií dieťaťa na očkovanie.

       Zliberalizujeme očkovaciu schému SR v maximálnej možnej miere. Je nutné otvoriť celospoločenskú diskusiu s posúdením reálnej potreby aktuálnych očkovacích schém s cieľom úplného dobrovoľného očkovania v budúcnosti. Rodičia musia mať možnosť nedať očkovať svoje deti po dôkladnom oboznámení sa s prínosmi a rizikami očkovania. Všetky súčasné očkovania sa dostanú do odporúčaných s plnou úhradou zdravotnej poisťovne, bez akéhokoľvek postihu v prípade neočkovania. Možnosťou upustiť od niektorých druhov očkovaní zvýšime zodpovednosť rodičov za zdravotný stav svojich detí so zachovaním možnosti slobodne sa rozhodnúť o plnej očkovacej ochrane.“

       Potom ma nazývajú známym mastičkárom, čo je slušný úlet, pretože som nikdy v živote neprevádzkoval nijakú liečiteľskú/mastičkársku/bylinkársku prax, nanajvýš tak sám na sebe. Je to teda úplný výmysel, ktorý samozrejme nie je ničím podložený a ani byť nemôže, keď to jednoducho nie je pravda.

       Ďalším vyslovene sprostým klamstvom je nasledujúca veta, podľa ktorej sa vraj živím predajom alternatívnej medicíny www.daryzeme.com. Okrem toho, že som sa nikdy v živote neživil predajom alternatívnej medicíny, o stránke www.daryzeme.com som sa dozvedel až včera z tohto pamfletu. Do včera som o nej vôbec nevedel.

       O MUDr. Ludmile Elekovej zase títo klamári píšu, že

„Od roku 2007 sa venuje výlučne predaju predražených šarlatánskych "liečení".“

       To nie je pravda. Dr. Eleková pracuje ako radová všeobecná lekárka pre dospelých.

„Nemá žiadne vlastné publikácie a vede sa nevenuje.“

       Akožeby nemala? Okrem množstva článkov na webe i v tlačených časopisoch napísala aj knihu o očkovaní. Dr. Eleková sa oboznamuje s výsledkami vedeckého výskumu i keď sama výskum nevykonáva. Takže vede sa venuje (pasívne vzaté).

„Čo sa týka očkovania, je prinajlepšom samouk.“

       OK, môže byť. V tom prípade sú ale takmer všetci pediatri — čo sa týka očkovania — prinajlepšom samouci, keďže o očkovaní toho vedia mnohonásobne menej než Dr. Eleková. Čo tým teda chcel autor povedať? A kto preňho nie je samouk? Ten, kto si necháva vymývať mozog školeniami, sponzorovanými firmou GlaxoSmithKline či ďalšími výrobcami vakcín, prípadne priamo dealermi týchto firiem?

       O časopise Dieťa klamári uvádzajú, že vraj

„zneužíva a vytrháva z kontextu názory vedcov, ktorých podporu následne stráca.“

       To by chcelo aspoň jeden príklad, inak to považujem za z prsta vycucané klamstvo. Ja teda časopis Dieťa čítam od č. 2/2013 a počnúc týmto číslom neregistrujem nič také. Čo bolo dovtedy, netuším, ale keďže dovtedy neboli v časopise Dieťa nijaké kritické príspevky k očkovaniu, tak je to, čo bolo pred číslom 2/2013 v tomto kontexte irelevantné.

       Ďalej sa klamári obuli do stránky Bádateľ.sk, že vraj

„Hanobí dobré meno Ligy proti rakovine.“

       Aké dobré meno? Schválne vám odporúčam, aby ste si prečítali, čo v skutočnosti píše Bádateľ.sk o LPR:

       Po prečítaní týchto článkov a overení si v nich uvedených údajov zvážte sami, či má LPR dobré meno. Táto výčitka inak dáva tušiť, odkiaľ vietor fúka. Kto vie, či autori spomínaného lživého pamfletu nie sú finančne napojení na LPR...

       Nakoniec si klamári kopli aj do Slobodného vysielača. Vraj

„Okrem toho, že sa bossovia antivakcinačnej ideológie bežne striedajú v diskusiách tohto média, dáva priestor propagátorom krvavej revolúcie, radikálom, neonacistom, popieračom holokaustu.“

       Aha, takže tu vysvitá, čo týmto klamárom v skutočnosti strašne vadí: sloboda slova. Vadí im, že pravda vyplávala na povrch, a asi im to značne kazí kšefty, či už na poli rakoviny alebo očkovania, keď sú takí agresívni a dopúšťajú sa tak ľahko odhaliteľných lží. Keďže im došli vecné argumenty (a mali vôbec niekedy nejaké?), tak sa úbožiaci uchýlili k nevyberaným osobným útokom, úmyselnému zamlčiavaniu toho, čo sa im nehodí, a vymýšľaniu si vyslovených lží. Napr. na Slobodnom vysielači nijaký neonacista nebol a popierač holokaustu pokiaľ viem tiež nie. Boli tam však ľudia, čo hovorili aj o inom než židovskom holokauste — o genocíde Palestínčanov, genocíde Slovanov počas 2. svetovej vojny, genocíde amerických Indiánov pri budovaní USA... To sa však mainstreamu nehodí do karát, lebo Izrael, páchajúci na Palestíncoch zločiny, ktoré sa hravo vyrovnajú zločinom nacistického Nemecka na Židoch, je podľa mainstreamu jediný, kto má právo na svoj holokaust. A to, že v Slobodnom vysielači dostali priestor aj homosexuáli, aj minister, aj predseda SaS, aj LGBTI-pozitívna Oľga Pietruchová, ba dokonca aj prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc., to už zrejme nestojí za zmienku, pretože sa to nehodí do obrázku extrémistického média.

       A tak môžeme hlavné posolstvo tohto pamfletu zhodnotiť ako „Keď nie si mainstreamová ovca, si extrémista!“

       No a v záverečnej dávke lží klamári tlačia ovečkám do hláv takéto kaleráby:

„Títo ľudia nemajú svoje tvrdenia ničím podložené.“

       Heh, niekto tu asi nevie čítať, viď napr.:

       a mnoho ďalších článkov, pod ktorými máme plno odkazov na zdroje, vrátene celého môjho seriálu článkov v časopise Vitalita. Odporúčam klamárom zastaviť sa u očného, lebo zjavne trpia selektívnou slepotou.

„Nikto z nich nemá klinickú prax.“

       Jasné klamstvo. Dr. Eleková má klinickú prax.

„Nikto z nich nie je odborníkom na očkovanie.“

       Typická ovečkovská výzva k viere v odborníkov namiesto overovania si faktov a používania zdravého sedliackeho rozumu. Inak by ma zaujímalo, kto je podľa týchto klamárov odborníkom na očkovanie. Človek platený výrobcom vakcíny? To sú totiž skoro všetci (a možno úplne všetci) v našich médiách citovaní „odborníci na očkovanie“. Nuž ak je miesto na výplatnej páske výrobcu vakcíny odbornou kvalifikáciou, tak ďakujem pekne. Momentálne to však na Slovensku tak vyzerá. Odporúčam tiež moje zamyslenie Kto je v skutočnosti odborníkom na očkovanie?.

„Ich odporúčania sú v priamom rozpore s odporúčaniami odborov, ktoré sa zaoberajú bezpečnosťou vakcín.“

       Nepochybne. Keďže príslušné výbory, rady či pracovné skupiny sú poznačené do-neba-volajúcimi konfliktami záujmov, tak to ani inak nemôže byť.

       Pamflet končí otázkou:

„Spýtal sa ale niekedy niekto na finančné prepojenia TÝCHTO ľudí?“

       Áno, spýtal. Preto som napísal na to túto odpoveď. Pripadá mi to priam tragikomicky, keď niekto obviňuje mňa z nejakých nekalých finančných prepojení, keď napr. v júli a auguste mala naša rodina príjmy pod hranicou životného minima. A v septembri to pravdepodobne nebude lepšie, ale keďže ešte týždeň do konca septembra chýba, nechám sa prekvapiť.

 

Doplnené 24.IX.2013:

       Keďže z pôvodného umiestnenia bol pamflet stiahnutý (žeby obava z trestného oznámenia?), kopírujem ho sem. Ako človek, ktorý obrázok nahral na dotyčný web (https://www.pinterest.com/pin/443815738249707704/), bol uvedený istý Jozef Magal. Je však otázkou, či to je skutočné meno klamára . Podľa všetkého už zmazal aj svoj účet na spomínanej stránke, keďže sa mi ho tam už nepodarilo nikde nájsť.

pamflet istého Jozefa Magala


Napísanie tohto článku zabralo autorovi približne 3 hodiny čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, budeme radi, ak našu činnosť podporíte.