Naliehavá výzva Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania

18.02.2011 22:13

       Obraciam sa na vás všetkých s naliehavou výzvou.

 
       Píšeme prezidentovi, premiérke a pár poslancom. Potrebujeme čo najviac prípadov konkrétnych poškodení zdravia očkovaním, aby si títo politici uvedomili, že nejde len o promile, ale o veľmi veľa detí.

       Máme zatiaľ zoznam 10 veľmi vážnych prípadov vrátane viacerých cukroviek, oslepnutia a úmrtia. Prosím všetkých, ktorí máte v rodine alebo medzi známymi prípad postihu, vyžiadajte si súhlas na spomenutie tohto prípadu v listoch štátnikom v rozsahu meno, priezvisko, mesto, stručný opis postihu dieťaťa, rok narodenia a vek, v ktorom sa postihnutie prejavilo.

       Môžu to byť aj ekzémy, alergie, poruchy správania, zaostávanie vo vývoji, disgrafia, dislexia a podobné - nemusia to byť len najzávažnejšie postihy. Ak by to išlo, skúste pridať aj kontakt na rodinu - e-mail alebo telefón, ak by súhlasili, ak nie, tak mi to pošlite aj bez tohoto údaju. Chceme to mať pokope, aby sme mohli pohotovo reagovať, keď bude treba učiniť dáky krok.

       O reakcie prosím čo najskôr, najneskôr do konca februára 2011. Aj po tomto termíne môžete zhromažďovať a posielať prípady, ale už sa nedostanú do týchto listov. Budeme však ešte písať hlavnému hygienikovi a ešte raz ombudsmanovi a činiť ďalšie kroky, takže sa v každom prípade zídu.

 

       Ďakujem.

 
       Veľa šťastia v detektívnej práci praje

Iva Vranská Rojková
INICIATÍVA PRE UVEDOMENIE SI RIZÍK OČKOVANIA
vakcina.ivr@gmail.com (prípadne iva.vranska@gmail.com)