Mate moju podporu! Velmi malo rodicov na SK je informovanych, ze ich predcasniatka su ovela zranitelnejsie co sa neziad.ucinkov vakcin tyka. Je to sice logicke, ale zial nevie sa vseobecne o tom- velmi nezrely imunitny system, nizka vaha - o to viac toxickejsie su pre ne jednotlive zlozky vakcin (napr. Neurotoxicky hlinik), riziko apnoe je ovela vyssie ( zastava dychu, ktora sa moze skoncit zial aj ako SIDS...), tiez mnohi aj "vychyrení" pediatri neberu ohlad na spravne nacasovanie vakcinacie- namiesto planovaneho terminu porodu beru skutocny den narodenia a od toho pocitaju, v ktorom mesiaci ma byt dieta zaockovane-poznam taky pripad, ze az mamicka musela na tuto chybu pediatra upozornit , inak by bolo dieta zaockovane ovela skor ako malo byt a ako bezne zdrave deti su a z toho vyplyvajuce NÚ si nechcem ani predstavit...a pediater to zobral tak, ze ok, urobime " odklad",lebo matka na tom trva, v podstate proti jeho "odporucaniu"-cize chybu si v podstate ani nepriznal...a viem si celkom dobre predstavit, keby matka nebola informovana a dala dieta zaockovat predcasne a nastali by NÚ napr. Apnoe alebo neurologicke, ze by jej len povedali, ze vsak mate predcasniatko- to je bezne a s vakcinou to urcite nesuvisi...tolko slovenska realita...bohuzial...rodicom odporucam knihu nem.pediatra Dr.Hirteho Ockovanie za a proti....
Predcasniatka...
alena | 08.03.2013
